Patkányméreggel mosunk fogat?

Ki hitte volna, hogy sokan méreggel mosunk fogat? A fogkrémek legtöbbjében ugyanis rákkeltő, maró hatású szer, nátrium-fluorid van, és ahelyett, hogy szép fehérre tisztítaná fogainkat, szétmarja a fogzománcot. A kozmetikus azt tapasztalta, hogy a NaF gyulladást, ekcémát okoz.

 A fluoridos fogkrém nagyon sok bőrprobléma okozója. Azt mondják, hogy a fluor a fogszuvasodás megelőzésében játszik fontos szerepet. Nézzük csak a tényeket. A nátrium-fluorid (NaF) mérgező vegyület. Utánanéztem, milyen felhasználási területe van, hol alkalmazzák még ezt a „csodaszert”:

Az átkeresztelt méreg

Az 1900-as évek közepén az Egyesült Államok legnagyobb alumíniumgyárában akadt egy kis probléma. Konkrétan nem tudtak mit kezdeni a gyártás során keletkezett sok alumínium tartalmú melléktermékkel. A por ugyanis annyira mérgező, hogy még az elhelyezés is gondot okozott. Igaz, patkányméregnek remekül bevált, mert szétette az állatok belső szerveit. Az emberi szervezetre is annyira káros, hogy számos országban betiltották az alumíniumedények árusítását, mert az edény anyaga reakcióba lép a benne főzött étellel.

A gyár tudomására jutott, hogy egy Texas állambeli kis városkában egyes vizsgálatok arra a következtetésre jutottak, hogy a vízben található természetes kalcium-fluorid erősíti a fogakat. Ezen felbuzdulva az alumíniumgyár a saját anyagát – az eladhatóság kedvéért – nátrium-fluoridra keresztelte.

Több helyen fluorozták a csapvizet is, de sorban jöttek elő a problémák. Fulton városi tanácsa 3 év után beszüntette a vezetékes víz fluorozását, mert a fluor teljesen szétette a bronzalkatrészeket a hálózat összes vízmérőórájában. A víz fluorozásához előkészített vegyszer tartályán ez a felirat szerepel: „Vigyázat, maró hatású anyag”. Kezeléséhez zárt védőöltözet kötelező, mert levegővel keveredve már 50 milliomod arányban is rövid időn belül halált okozhat.

Fluoridok: rákkeltő, gyilkos anyagok

A Massachusetts állambeli Worcester város fogorvos egyesülete kijelentette, hogy a fluorozásnak veszélyes, tudománytalan alapjai vannak. A fluor nem akadályozza meg a fogszuvasodást, kifejezetten káros az emberre, lassan ható, a szervezetben felhalmozódó méreg. Több kutatás arra az eredményre jutott, hogy a fluorozott víz a fogzománc foltosodását okozza.

Dr. Richard Burke biokémikus azt mondta, hogy évente 50 000 amerikai kap rákot a fluorozott víz ivásától. A fluorid a tápcsatornában, a vesében, a hólyagban okoz rákot, de összefüggésben van az emlő- és petefészekrákkal is. Egy brit felmérést ismertetve megdöbbentő bejelentést tett: „Birminghamben pár évnyi vízfluorozás hatására megnőtt a rákos esetek száma. Tanulmányaink során bebizonyosodott, hogy a fluoridok gyilkos szerek. Tömeggyilkosságokkal vádolható minden olyan intézmény, amely támogatja a fluorozás bármilyen formáját. A fluoridok az egyik fő okozói bizonyos születési rendellenességeknek is”. 

A médiában sokszor hallunk az AIDS-ről. Csak egyetlen adat: 1981 és 1986 között 10 000 ember halt meg AIDS következtében. Ugyanebben az időszakban 25-ször annyian, negyedmillióan pusztultak el fluoridmérgezésben.

A kozmetikus tapasztalatai

Amikor egy adott probléma okát szeretnénk megtalálni, számos tényezőt kell számításba vennünk. A lehetőségek olyan kimeríthetetlenek, mintha tűt keresnénk a szénakazalban. Kozmetikai vonatkozásban erről annyit tudok mondani, hogy sok vendégemnél nem találták az okát a száj körüli apró pattanásoknak, és elég volt csak a fluoridos fogkrémet elhagyniuk.

Az egyik vendégemnél egy adott területen évek óta telepszerűen jelentek meg a gyulladt pattanások. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy ez sajnos a gyógyszerek mellékhatása (gyomorfekélye volt). Egyszer aztán, amikor a kozmetikában elaludt az ágyon masszírozás közben, én még pakolásztam, hagytam pihenni, akkor vettem észre, hogy ahol álmában kifolyt a nyála, ott vannak a gyulladt pattanások. Végig abban a zónában! Kiiktattuk a fogkrémét, fluormentesre cseréltük, és 3 nap után már alig volt gyulladás, pár héten belül pedig megszűnt a problémája. Az egyik vendégem kisfia ekcémás volt, és amint elhagyták a fluoridos fogkrémet, rendbe jött a kis pocok.

Joggal kérdezheti bárki: akkor miért engedik, hogy ilyen termékek forgalomba kerüljenek? Én óvatosan csak annyit mondanék, hogy vannak emberek, akik a gazdasági érdekekre hivatkozva „kénytelenek” szemet hunyni bizonyos dolgok felett.

Rudolf Ibolya

kozmetikus

(Forrás: natursziget.com)

 

A mérgező, felsorolhatatlanul sok betegséget okozó fluortartalmú fogkrémek helyett válasszuk a BIO, természetes összetevőket tartalmazó készítményeket. Alternatívaként ajánlom a LifeCare fogkrémjeit:

BIO Kamillakivonatos fogerősítő és -védő Kräuter® fogkrém

A fogkrém gyógynövényekből származó aktív hatóanyagokat tartalmaz, amelyek megerősítik a fogzománcot, megelőzik a lerakódás kialakulását, óvják a fogínyt és friss leheletet biztosítanak. A zsálya-, és borsmentakivonat megelőzi a fogszuvasodás kialakulását, a baktériumok elszaporodását, valamint a fogínyt is megerősítik, és segítenek a fertőzések megelőzésében. A kamillakivonat csillapítja a fogíny fájdalmakat, míg a mirha a tályogok ellen hatásos. Fogmosás után a frissesség kellemes érzését, és az enyhe menta kellemes ízét érezzük. A termék tisztítja a fogsort, óvja a fogínyt. Fluort nem tartalmaz.

BIO Kamillakivonatos fogerősítő és -védő Kräuter® fogkrém

BIO Kräuter® Gél foggél aloe verával

A különleges BIO Aloe Vera formula 4-szeresen védi a fogainkat:

– ápolja a fogakat és véd a fogkőképződéssel szemben;

– a magas E-vitamin és BIO Aloe Vera tartalmú készítmény védi és ápolja az ínyt;

– eltávolítja a lepedéket, a fogak felületén található lerakódásokat, és a természetes koptatóként viselkedő kovasav tartalmának köszönhetően kitisztítja a fogak közötti réseket;

– felfrissíti a leheletet.

BIO Kräuter® Gél foggél aloe verával

És ne felejtkezzünk el gyermekeinkről sem, akik sokáig előszeretettel eszik a fogkrémet. Nekik lett kifejlesztve a Kräuter® Junior fogkrém.

Az első fogak kibújása nagyon fontos pillanat és ekkor kell elkezdődnie a helyes fogmosási szokások elsajátításának. Gyermekeink első fogának megjelenése életbevágó, hatással van az állkapcsunk fejlődésére és fogsorunk végső helyes elhelyezkedésére. A tejfogak hajlamosabbak a romlásra, mivel nincs még kemény zománcuk. Ezért a gyermekek fogai több figyelmet és gondoskodást igényelnek. Olyan növényi kivonatokat tartalmaz, mint az echinacea, zöld tea és kamilla, mely hatásos gondoskodást nyújt a szájban. Ezek az összetevők segítenek harcolni a bacilusok ellen, melyek bacilusos lerakódást okoznak, védik a fogínyt és megelőzik ezek begyulladását.

A Krauter Junior gél fogkrém természetes védelmet nyújt a gyermekek fogainak, védi azok egészségét és a fogínyét is, kellemes organikus eper ízzel, mely a fogmosást gyermekjátékká változtatja.

Az egészséges fogak gyermekkorban segítenek, hogy felnőttként is egészségesek legyenek fogaink!

Kräuter® Junior fogkrém

 
 
Címkék: , , , , ,
Tovább a blogra »